KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815478
*
nr 1281 5478
Dagny Cassel
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Park. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Dagny Cassel, född 1908 i Stockholm, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 19:05:33
- Konstnär/Designer
Dagny Cassel
Dagny Cassel, född 1908 i Stockholm, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Dagny Cassel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagny cassel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar park svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Dagny Cassel
Dagny Cassel, född 1908 i Stockholm, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Dagny Cassel
nr 1281 5478
Dagny Cassel
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Park. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Dagny Cassel, född 1908 i Stockholm, död 1988, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Konstnär/Designer
Dagny Cassel
Dagny Cassel, född 1908 i Stockholm, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Dagny Cassel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagny cassel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar park svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



